G-FLRK3JLCDN

Mezoterapi

mezo....


📌 Özgün bir makaledir. Yazıyı yazılı izin almadan kullananlar hakkında telif hakları çerçevesinde yasal işlem başlatılacaktır © Tüm Hakkı Saklıdır, 2021 QMEL®Mezoterapi


.....

Mezoterapi oldukça geniş tedavi alanına sahiptir.
MEZOTERAPİ VE PRP TEDAVİLERİ
• Mezoterapi yöntemi ile tedavi oldukça geniş bir hastalık grubunda etkili tedavi olanakları sunmaktadır. Günümüzde daha çok ağrı ve kozmetik sorunlarda mezoterapiden faydalanılmaktadır. Mezoterapi diğer tedavi yöntemleri ile aynı anda kullanılabilmektedir.

Bölgesel Ağrılar için Mezoterapi
• Bu tedavinin amacı vücudunuzda ki bölgesel ağrılarınızı azaltmak ve bölgesel ağrılara sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak için yapılır.
• Mezoterapi ile bel ve boyun tedavisi, bel ve boyun fıtığı tedavisi, bölgesel ağrı tedavisi, lokal ağrı tedavisi yapılabilmektedir.
• Fizik tedavi işlemlerine yardımcı olarak mezoterapi tedavisi uygulanabilir. Mezoterapi tedavisi en çok gelen bel ve boyun fıtığı olan hastalarda uygulanır. Mezoterapi uygulanmadan önce bu hastaların başka yollarla tedavi edilip edilemeyeceğine de bakılır.
• Mezoterapi tedavisinde enjeksiyon yöntemi ile ilaç kullanılır. Diğer işlemlere göre mezoterapi tedavisinde daha az iğneleme yapılır ve işlem daha kısa sürer. Ağrının tam yerinin belirlenmesi ve iğnelenecek yerlerin belirlenmesi dikkat gerektiren bir işlemdir. Bundan kaynaklı öncesinde el ile ağrılı bölgeler kontrol edilir. Bu işlemler seanslar halinde yapılır ve 2. uygulamadan sonra ağrılarınız azalmaya başlar.

Hangi ağrılarda mezoterapi tedavisi uygulanıyor?
• Mezoterapi, kireçlenme, bel fıtığı, boyun ve sırt ağrıları, omuz ve dirsek ağrıları, el ve el bileğindeki ağrılar, kalça ve diz bölgesindeki ağrılar ile ayak ve ayak bileği ağrıları çeken hastalara uygulanmaktadır. Spor yaparken ;tendonların zarar gömesi, kas ezilmeleri, kas ve bağ zorlanmaları, kısmi yırtıklar, eklem burkulmaları, kıkırdak lezyonları ile eklem çevresi doku lezyonlarında oluşan hasar görmesi gibi durumlarda da mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır..

Tedavi Ne Kadar Sürüyor?
• Tedavi süreci genellikle 5-6 seanstır. Tabi bu durum ağrının bölgesel genişliğine bağlı olarak artabilir. Spor yaparken oluşan ağrılar ve hasarlarda 3 seans yeterli olur. Kronik rahatsızlığınız var ise bu seanslar biraz daha uzayabilir.

KOZMETİK SORUNLAR İÇİN MEZOTERAPİ
• El, yüz, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere pek çok bölgede meydana gelen cilt sarkmaları, yaşlanma, lekelenme, akne, sigara kullanımı, güneş ışınlarına fazlaca maruz kalma ve cildin yeterince beslenememesi gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerine yönelik olarak uygulanmaktadır.
• Mezoterapi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına karşı etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Mezoterapi sayesinde cilt yenilenmesi sağlanır. Cildin kırışıklıkları azaltılarak genç ve dinamik bir görünüme kavuşması sağlanır. Ciltte henüz yıpranma belirtileri başlamadan da uygulanabilecek bu yöntem sayesinde etkili sonuçlar alınır.

Cilt sorunları için Mezoterapi Tedavisi Nasıl Yapılır?
• Mezoterapi uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülür. Mezoterapide kişinin cilt tipine ve yapısına uygun olarak vitamin kokteylleri küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Mezoterapi uygulaması kadar ürün kalitesi de çok önem taşımaktadır.

Mezoterapi Tedavisi Kimlere Uygulanır?
• Yıpranmış bir cilde sahip olan ya da ciltte henüz yıpranma belirtileri başlamamış bireylerde uygulanabilir. Ayrıca akne, leke tedavisi, cilt sarkmaları, yaşlanma, ciltte kuruluk ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerine yönelik olarak bireyler tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Antiaging Tedavisi
• Yaşlanma karşıtı antiaging ile cildiniz güvende!
• Antiaging kelime anlamı olarak “yaşlanmaya karşı olma” şeklinde ifade edilebilir. Cildimiz; yaşlanmanın yanında, güneş ışınlarına fazlaca maruz kalma, hava kirliliği, sigara ve stres gibi nedenlerle erken yıpranma durumlarıyla karşı karşıya kalabilir. Bu yaşlanmayı önlemek için antiaging tedavisi uygulanmaktadır. Antiaging bir tür koruyucu hekimlik sayılabilir.

Leke Tedavisi
• Leke tedavisinin süresi, lekenin derinliğine ve ne kadar koyu renkli olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Lekenin derinliği de seansların süresini değiştirebilir. Genellikle en az 2 seans olarak belirlenmektedir. Lekenin giderilmesi için 2 seans uygulama yeterli olmayacaksa seanslar arttırılır ve başarılı sonuca göre seanslar son bulur.
• Melanin, cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri, melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdedir. Melaninin, anormal yüksek miktarda ve belli bölgelerde toplanarak cilt lekelerini oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlemesi ile bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasardan kaynaklanmaktadır.

o Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?
 Kişiye özel protokoller uygulanmaktadır. Mezoterapi yöntemiyle kişinin leke sorununu yok etmeyi amaçlamıştır. Amaç cilt lekesi yok olduktan sonra cildin ihtiyacına göre vitamin ve mineral desteği verip cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır.

o Leke Tedavisi Kimlere Uygulanır?
Leke tedavisi, daha sağlıklı bir cilt görünümü elde etme ihtiyacı duyan her birey tarafından talep edilen bir tedavi çeşididir.

Leke Tedavisi Neden Yapılmalıdır?
Leke tedavisi, cilt lekelerinden kurtularak daha estetik görünme ihtiyacı duyan her birey tarafından tercih edilebilmektedir.

Akne Tedavisi
 Çok sık karşılaştığımız cilt hastalıklarından birisi olan akne, çoğunlukla ergenlik döneminde başlar ve tedavi edilmediği takdirde kalıcı izler bırakabilir. Cildin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride kırmızı sivilce, siyah nokta şeklinde kendini gösterir. Genellikle ergenlik çağında; 12-18 yaş arasında ortaya çıksa da, hem kadınlarda hem erkeklerde her yaşta görülebilen bir hastalıktır. Toplumda görülme sıklığı yüzde 80′ in üzerindedir.
 Ergenlikte cilt altındaki yağ miktarı artar ve yağ bezleri bozulur. Ciltte iltihaplı ve kızarmış şişlikler ortaya çıkmaktadır. Yüz, göğüs, sırt, boyun ve omuz bölgesinde daha çok görülür. Özellikle yüz bölgesindeki sivilceler, tedavi edilmediği takdirde iz şeklinde kalır ya da hayat boyunca devam edebilir. Bu da fiziksel görüntünün bozulmasına yol açar ve kişinin psikolojisini olumsuz bir şekilde etkiler.
 Tıkalı gözenekler (siyah ve beyaz noktacıklar), kırmızı kabarcıklar, iltihaplı kabarcıklar ve derinin alt tabakalarında kistleri seyreden bir hastalıktır. Ergenlik döneminde birçok kişide sivilce vardır. En sık yüz bölgesinde görülür. Yüzün alın ve yanak kısımlarında daha yoğundur. İkinci olarak sırt ve göğüs bölgesinde görülür.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?
 Akne tedavisine, akne oluşumunu tetikleyen sebepleri belirlemek ve bu nedenlere yönelik olarak bir yöntem tespit ederek başlanır. Bireyin cilt yapısına göre uygulanacak yöntem değişiklik gösterir. Dolayısıyla kişiye özel tedavi yöntemleri uygulanır.

 Akne Tedavisi Kimlere Uygulanır?
 Akne tedavisi, cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Cilt renginde belli bir yoğunluğa ve lekeli cilt yapısına sahip olanlarda işlem öncesi süreç doktorlarımız tarafından izlenmekte ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra uygulama aşamasına geçilmektedir.

Sivilce İzi Tedavisi
 Sivilcilerin el ile sıkılması bu problemin ortaya çıkmasındaki en önemli nedenlerden birisidir. Bununla birlikte kanlı sivilceler, iz bırakma ihtimali yüksek sivilce modelleridir.

Sivilce İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?
 İz tedavisinin başarısı izlerin derinliği ve yoğunluğuyla orantılı olarak değişkenlik gösterir. Akne izlerinin tedavisinde kullanılan temel tedavi yöntemleri şöyledir: Somon DNA Aşısı, Mezoterapi ile PRP, Aromaterapi ve Enjeksiyon Yöntemleri ile farklı protokoller uygulanmaktadır.

PRP TEDAVİSİ
 PRP bir cilt gençleştirme yöntemi olup teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık sektörünün elde ettiği müthiş bir kazanımdır. Vücutta zarar gören dokuların tamiri için yine aynı kişiden alınan kandan elde edilen özel serum sayesinde uygulanan bu yöntemdir. Bu özel serum ile cilt çok daha iyi beslenir ve zarar görmüş dokuların onarımı daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Kolay ve güvenilir bir gençleştirme yöntemi olan PRP sayesinde cilt en doğal şekilde yeniden canlılık kazanır.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?
 Kişiden alınan bir miktar kan içinden özel yöntemlerle ayrıştırılan trombositlerin istenilen bölgeye enjeksiyonu şeklinde uygulanan bir yöntemdir.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?
 Yaşlanma etkilerinin geri çevrilmesi, leke tedavisi ve saç dökülmesinin azaltılması, saç kalitesinin yükseltilmesi amacıyla kullanılır.

Prp-Plazma Tedavisi ile Cilt Gençleştirme
 Cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Örneğin lazer, dermaroller, peeling gibi yöntemlerle derimize mikro düzeyde hasarlar veririz ve iyileşme sürecini tetikleriz. Bu hasar sonunda büyüme faktörleri ve kök hücreler salınır ve iyileşme süreci başlar. Zira Dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda plateletler aracılığıyla onarım süreci başlar.
 Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.
 PRP prosedürü hastadan kan alınması ile başlar. santrifuj yardımıyla platelet açısından zengin plasma hazırlanır. Son olarak platelet açısından zengin plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde plateletler ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etki ile yoğun şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.
 PRP, dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.Yaklaşık 20 dakikalık bir uygulamadır.

PRP İle Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir?
- Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.Yüzde ve vücutta lifting sağlar
- Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak
- Deride yllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak
- İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak
 Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.
 Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 15 günde bir yapılmaktadır.
 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

PRP Yönteminin Avantajları Nelerdir?
 Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir kaybolmaz.

PRP İle Cilt Yenileme İşlemi Ağrılımıdır?
 Hafif bir rahatsızlık hissi dışında ciddi bir acı hissedilmez.

PRP Kimlere Yapılmaz?
 Platalet sayısı yetersiz hastalar ve kanser hastalarında yapılmaz.

PRP Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Anlamına mı Gelir?
 PRP enjekte edildiği bölgede kök hücreleri uyarır ve kök hücrelerin aktif hale geçmesini sağlar. Enjeksiyon sıvısı içeriğinde kök hücre yoktur, yoğun olarak trombositler (platelet) ve beyaz kan hücreleri bulunmaktadır. PRP’nin tamir edici kök hücrenin ise yeniden oluşturucu (regenerative) etkisi vardır.

Saç PRP’si ve Saç Mezoterapisi
 Saç dökülmesi ve zayır ve mat görünüm, saçlarda seyrelme gibi sorunlar saç PRP ve Mezoterapi tedavisi ile çözülmektedir.
 Yöntem Saç ekimi öncesi ve saç ekimi sonrası yapılarak yapılan saç ekiminin etkinliğini artırmaktadır.

Kılcal Damar Tedavisi
• Bu amaçla ozonlu yağlar, ozon enjeksiyonu, tıbbi aromaterapi olmak üzere hastaya göre farklı doğal yöntemlerle tedavi yapılmaktadır.

Zayıflama ve bölgesel zayıflama
• Çeşitli mezoterapik solüsyonlar ve ozon lipoliz, aromaterapik ürünler ve destek gıdaları ile kişiye göre değişen farklı tedavi protokolleri uygulanmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Tedavisi
• Mevsimsel ve fiziksel değişimlerden cildimiz çok kolay etkilenmektedir. Bu dış etkenlerin cildimize zarar vermemesi için hassas davranmamız gerekir.
• Cilt bakımı yapılmadan önce cildin detaylı olarak incelenmesi gerekir. Uzman tarafından cilt tipi belirlenir ve cilde uygun ürün seçildikten sonra medikal cilt tedavisine başlanır. Medikal cilt bakımında amaç derin cilt temizliğinin yapılmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Tedavisi Nasıl Yapılır?
• Klasik cilt temizliğine yüzün temizlenmesiyle başlanır. Buhar ile cildi yumuşattıktan sonra cilde ihtiyaç duyduğu besin takviyesi yapılır ve cilt bakımına ihtiyaca göre devam edilir.

Medikal Cilt Bakımı Tedavisi Neden Yapılmalıdır?
• Siyah noktalardan kurtulmak, cildin yağlanmasından arınmak ve cildin var olan doğallığını muhafaza etmek için düzenli olarak yapılmalıdır.

Göz Çevresi Mezoterapi Tedavisi
• Göz çevresinde, yaşlanmaya bağlı olarak veya yaşam tarzından kaynaklı nedenlerle yapısal olarak çeşitli değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklikler göz kapağı derisinde sarkma, göz çevresi yağ yastıkçıklarının belirgin hale gelmesi, çöküklük ve gözün farklı yerleşimine bağlı durumlar olabilir.
• Sonuç ise yorgun, bitkin, mutsuz ve hatta olduğundan yaşlı bir görünümün ortaya çıkmasıdır. Göz çevresini bir bütün olarak değerlendirmek esastır.

Göz Çevresi Mezoterapisi Nasıl Yapılır?
• Lokal veya genel anestezi altında üst göz kapağı kıvrımına ve alt göz kapağında da kirpik altlarına uyacak şekilde kesilerle göz kapağı derisindeki sarkmalar giderilir. Aynı anda yağ yastıkçıklarından kaynaklanan sorunlar da giderilir. Göz kapağı çok ince ve iyi kanlanan bir yapı olduğundan oldukça iyi iyileşir ve çoğunlukla belli olmazlar. Her şekilde kesi yerleri göz çevresinde çok iyi gizlenir ve görünmezler. Ayrıca göz çevresinde kırışıklıklara, çökmelere ve morarmalara yönelik botox, ışık dolgusu, cihazla germe işlemleri ve bakımlar uygulanabilir.

Selülit mezoterapisi
Selülit nasıl tedavi edilir?
• Selülitin tedavisi oluşumunu kolaylaştıran nedenlerin çeşitliliği nedeniyle çok yönlü olmalıdır. Kadınlardaki yapısal farklılığın devam eden bir unsur olduğu göz önünde bulundurulursa selülit ile mücadelenin de devamından söz etmek gerekir. Dengeli beslenme alışkanlıklarının kazanılması, düzenli ve devamlı egzersiz programlarına ilave olarak selülitin oluşum mekanizmasından hareketle türetilen türlü tedavi yolları mevcuttur.

Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi etkili midir?
• Selülit tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri de selülit mezoterapisidir. Mezoterapi orta deri tedavisidir. Ağız yoluyla veya enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar sorunlu dokuda yeterli konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli oluşturabilirler. Mezoterapi ise sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu alana tedavi edici dozda ilacı sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanı sağlar.

Selülit mezoterapisi ne işe yarar?
• Mezoterapide hazır ilaç karışımları kullanılabileceği gibi hekim hastanın durumuna göre bir ilaç kokteyli de oluşturabilir. Kokteylde kan dolaşımını hızlandıracak, düzenleyecek, yağların parçalanmasının sinyallerini iletecek, bağ dokusunun organizasyonunu düzenleyecek ilaçlar yer alır. Dolayısıyla mezoterapi mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlar.

Selülit tedavisinde mezoterapi nasıl uygulanır ?
• Selülit mezoterapisinde mikrodolaşımı harekete geçirecek, bağ dokuyu düzenleyecek etken maddeler karıştırılarak, ince ve kısa iğnelerle uygulanır. Selülit mezoterapisinde, enjeksiyon sayısı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, sorununa, lokalizasyonuna bağlı olarak değişir.

Selülit mezoterapisi ağrılı mıdır ? Selülit mezoterapisinin yan etkileri var mıdır?
• Selülit mezoterapisinde, hissedilen ağrı oldukça azdır. Enjekte edilen ilacın sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar azdır. Selülit mezoterapisinde, işlem sırasında oluşan hafif kızarıklık ve sonrasında oluşabilecek morluklar tamamen geçicidir.

Selülit mezoterapisi kaç seans olmalıdır?
• Selülit mezoterapisinde, seans sayısı selülitin evresine ve uygulama yapılacak kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlenir. Haftada bir 10 seanslık kür genelde yeterli olmaktadır. Ancak selülit tedavisi süreğendir. Dengeli beslenme, düzenli egzersiz, zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belli zaman aralıkları ile tekrarlanan Selülit mezoterapisi ile düzgün deri görünümüne sahip olabilirsiniz.

AÇIK ADRES

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11. Fulya Terrace, Center 1, Kat 5, Daire 8. Fulya, Şişli, İstanbul.


İLETİŞİM

E-mail:
immunityclinictr@gmail.com

Klinik Telefon: 
Whatsapp: +(90) 530 560 60 97
Sabit Hat: +(90) 212 215 54 54

$(document).ready(function(){ $(document).bind("contextmenu",function(e){ return false; }); });